Top

טיפולים יחודיים

בחלק זה ניתן למצוא מידע אודות טיפולים חדשניים הנותנים מענה לאוכלוסיית נפגעי הראש. 

במידה ומצאת טעות במידע המופיע בעמוד זה אנא כתוב ל [email protected]. 

תא לחץ, אסף הרופא

אודות

תאי הלחץ במרכז סגול מעניקים טיפול בחמצן בלחץ גבוה  המסייע לסובלים מבעיות רפואיות שונות.

למי מתאים

הטיפול בתא הלחץ מתאים לאנשים עם פגיעת ראש בשלבים שונים של השיקום (החל מהשיקום הראשוני וכלה בתהליכי שיקום בשלב הכרוני). הטיפול בתא הלחץ אינו מחליף שיקום, אלא מגביר את הפוטנציאל השיקומי. לפיכך, מומלץ לשלב בין שני הדברים.

אופי הטיפול

סדרת טיפול כוללת 60 טיפולים יומיים בתא הלחץ, כאשר אורך כל טיפול הוא שעתיים. רופא מומחה יכול להחליט על קיצור הסדרה או הארכתה, עפ"י הצורך. הטיפול אינו כואב ואינו דורש מאמץ פיזי. במהלכו, יושב המטופל בתוך תא, עם מטופלים נוספים ונושם 100% חמצן בתנאי לחץ אטמוספרי גבוה.

תחילת טיפול

יש לפנות למוקד קביעת התורים של תא הלחץ בבית החולים אסף הרופא. באמצעות המוקד ייקבע למטופל תור עם פרופסור שי אפרתי לצורך קביעת התאמה. יש להביא מסמכים רפואיים המתארים את סיכום המקרה, פרטי האשפוז והטיפול הרפואי. כמו כן, מומלץ להביא גיליון רפואי המתאר מצב רפואי כללי, בדיקות דם עדכניות ושיקוף ריאות אם ישנן כאלו. אחרי הפגישה עם פרופסור אפרתי ייערכו בדיקות נוספות לצורך בדיקת ההתאמה, בינהן – מבדקים קוגניטיביים מקיפים, בדיקת דימות מוחית, בדיקות פיזיולוגיות.

יש רשימות המתנה של מספר חודשים.

מימון

פרטי

פרטי התקשרות

 • מנהל: פרופסור שי אפרתי
 • בי"ח אסף הרופא
 • טלפון:08-9779393, 08-9779395
 • פקס: 08-9542238
 • מייל: [email protected]

שיקום מרחוק, טיפולים קוגניטיביים וטיפולי שפה

אודות

מרפאת שיקום מרחוק מאפשרת למטופלים שמתגוררים רחוק או מתקשים להגיע לטיפול בשל מגבלות ניידות לקבל שירות שיקומי בבתיהם, על המחשב הביתי באמצעות האינטרנט.

שלב מתאים

שיקום מרחוק מאפשר שמירת הרצף הטיפולי מבית החולים לקהילה. אפשר להתחיל בשלב אשפוז יום כטיפול משלים וגם לאחר מכן אם יש צורך בטיפול ארוך טווח ואינטנסיבי

הפניה

פרטי

סוגי שירותים

הטיפול הקוגניטיבי מתמקד בהקניית אסטרטגיות לשיפור היכולת לבצע פעילויות יומיומיות בסיסיות ומורחבות, ניהול סדר יום,  עבודה, למידה, פנאי, כולל התמודדות עם בעיות זיכרון קשב, קשיי התארגנות ועוד.

טיפולי שפה: שני סוגים של טיפולים-  טיפול בשפה כתובה, טיפול בשפה דבורה תוך שימוש במצלמת ווידאו בהתאם ליכולות ולצרכים של כל מטופל ובהתאם לתוכנית טיפול אישית שנבנית במיוחד עבורו. הטיפול מתבצע על גבי האינטרנט כאשר קלינאי תקשורת מתחבר בו זמנית עם המטופל דרך המחשב לטיפול באמצעות מערכת המכילה אלפי מטלות ברמות שונות ומגוונות המאפשרות התאמה מדויקת לרמה השפתית ולתחומי העניין של המטופל.

למי מיועד

לאנשים לאחר פגיעה נוירולוגית נרכשת (ABI) כגון אירוע מוחי, פגיעות ראש, מחלות זיהומיות וכן באנשים עם טרשת נפוצה או פרקינסון.

טיפולי השפה מיועדים לטיפול באנשים עם הפרעות שפה ודיבור נרכשות כגון: פגיעה ביכולות הבעה, הבנה, קריאה וכתיבה (אפזיה) ופגיעה במובנות הדיבור (דיסארתריה).

מה נדרש בבית

מחשב, חיבור אינטרנט מהיר, מצלמת רשת.

קישור לסרטון

https://www.youtube.com/watch?v=mlsfgk2iq2A

צוות

ריפוי בעיסוק

פרטי התקשרות

 • מנהל: יורם פלדמן
 • מרכז שיקום, שיבא תל השומר
 • טלפון: 03-9411440
 • פקס: 03-5308498
 • אימייל: [email protected]
 • אתר: www.teleshikum.com

מרכז רפואי נוירוקליניק 

אודות

במרכז רפואי נוירוקליניק נעזרים בטכנולוגיות חדישות על מנת לטפל בהפרעות שונות, שמקורן בפעילות בלתי סדירה של המוח. מטופלים הסובלים מהפרעות הנובעות מפעילות מוחית בלתי תקינה נעזרים בטכנולוגיות אלה על מנת להסדיר את הפעילות המוחית שלהם ובכך להביא להטבה ניכרת במצבם.

למי מתאים

עשוי להתאים למגוון מצבים, בין השאר מציעים תוכניות שיקום מותאמות אישית לאנשים אחרי פגיעת ראש – שבץ, תאונה, דימום, מחלה – בליווי פרטני ובעזרת טכנולוגיות לא פולשניות מתקדמות כגון נוירופידבק, גריה ברזולוציה גבוהה וגריה מגנטית עמוקה. מתאימים טיפול לאנשים עם הפרעות שפה (אפזיה), חולשת צד, ירידה קוגניטיבית, הפרעות שינה, מצב הכרה ירוד ושינויים רגשיים אחרי פגיעת ראש.

אופי הטיפול

גריה ברזולוציה גבוהה מתבצעת על ידי העברת זרם חשמלי חלש מאד דרך הקרקפת באמצעות אלקטרודות, באופן לא פולשני. הזרם העדין משפיע על פעילות תאי העצב באזורים בהם מונחות האלקטרודות. בכך, גריה ברזולוציה גבוהה נחשבת כשיטה המשפרת גמישות מוחית ויכולת למידה של תאי עצב. מיקום האלקטרודות, משך מתן הזרם ועוצמת הזרם קובעים את האזורים המוחיים שיושפעו בטיפול. במהלך טיפול זה, נהוג להוסיף תרגול מותאם אישית לצורכי המטופל (מתוך עמוד הפייסבוק של מרכז רפואי נוירוקליניק).

התחלת טיפול

הערכה ראשונית מתבצעת בקליניקה. לאחריה מותאם הטיפול.

מימון

פרטי

פרטי התקשרות

 • מנהל: ד"ר דורון תדור 
 • מרכז רפואי נוירוקליניק, בניין גיבור-ספורט, דרך מנחם בגין 7, רמת גן
  מרחק הליכה מתחנת רכבת מרכז (סבידור)
 • טלפון: 072-2600852, 050-9002657 (מידע למטופל חדש)
 • פקס: 072-2600853
 • מייל: [email protected]
 • פייסבוק: https://www.facebook.com/NeuroClinic/

Recoverix

אודות

טכנולוגיה המסייעת למי שעברו שבץ מוחי וסובלים מבעיות כרוניות להשיב לעצמם יכולות שאבדו, כמו שימוש ביד או ברגל. המערכת משתמשת בכמה תאוריות מעולם חקר המוח, כמו BCI (ממשק מוח-מחשב), שימוש ב"נוירוני מראה" וב"דימוי מוטורי", חזרות מרובות ושימוש בדמיון.

למי מתאים

אנשים המשתקמים משבץ מוחי.

אופי הטיפול 

המערכת מורכבת ממספר חלקים: "קסדה" שבה 16 אלקטרודות אשר מונחת על ראש המטופל ומסוגלת לנתח פעילות מוחית ולזהות איזו פעולה פיזית הוא מדמיין שהוא מבצע. חלק נוסף הוא אפליקציה ממוחשבת, ש"מתרגמת" את גלי המוח וגורמת לדמות דמיונית על מסך שנמצא מול המטופל "לחזור" על אותן פעולות שהוא דמיין. חלק שלישי הן אלקטרודות חשמליות, ששולחות זרם חשמלי לאיבר שהמטופל דמיין שהפעיל.

התחלת טיפול

יש ליצור קשר באופן פרטי. מדובר בסדרה של טיפולים, כל טיפול נמשך כשעה ורבע. 

מימון

פרטי

פרטי התקשרות

 • מנהל: נדב שכטר 
 • טלפון: 073-768-8110
 • מייל:[email protected]
 • פייסבוק: https://bit.ly/38iZdm3

אודות 

Brain Shape הינה קליניקה לשיקום ולשימור מוחי – קוגניטיבי. brain Shape מנוהל על ידי המרפאה בעיסוק אנוק פישלר ומורכב מצוות של מרפאות בעיסוק מומחיות בשיקום ושימור של יכולות נוירו-קוגניטיביות.

למי מתאים

 • לאחר נזק מוחי עקב תאונה, פציעה, שבץ מוחי או מחלה שגרמה לפגיעה נוירולוגית – גם שנים לאחר האירוע.
 • עקב ירידה קוגניטיבית – על מנת לטפל בקשיים הנובעים מתחושה של התדרדרות קלה, MCI , אלצהיימר, דמנציה וסקולרית, פרקינסון, או דמנציות נוספות.
 • לשימור קוגניטיבי – על מנת לשמר ולחזק את היכולות המוחיות- תפקודיות.
 • לטיפול בקשיים עקב הפרעות בקשב וריכוז (ADD / ADHD) או בוויסות החושי.

אופי הטיפול

הטיפול ניתן בקליניקה, בסביבתו הטבעית של האדם (כגון הבית) או מרחוק.

אופי ותדירות הטיפול ב Brain Shape מותאמים לצרכיו ולמטרותיו הייחודיים של כל ולקוח, במטרה לשמר ולשפר את תפקוד מוחו ואיכות חייו לאורך זמן.

אימון המוח האישי כולל התייחסות, אבחון וטיפול בכל הגורמים המשפיעים על המצב הקוגניטיבי-תפקודי.

 עובדים בשיתוף פעולה עם מומחים בתחומים מגוונים ברפואה הקונבנציונלית והטבעית, הפיזיותרפיה, הפסיכולוגיה ועוד. 

איך מתחילים

קובעים טיפול קבלה בקליניקה , בבית או מרחוק.

מימון

הטיפול ב Brain Shape  הינו פרטי.

פרטי התקשרות

טלפון: 054-7343406

אתר: https://brainshape.co.il/

מייל: [email protected]