Top

טיפולים יחודיים

בחלק זה ניתן למצוא מידע אודות טיפולים חדשניים הנותנים מענה לאוכלוסיית נפגעי הראש. 

במידה ומצאת טעות במידע המופיע בעמוד זה אנא כתוב ל contact@meroshu.com. 

תא לחץ, אסף הרופא

אודות

תאי הלחץ במרכז סגול מעניקים טיפול בחמצן בלחץ גבוה  המסייע לסובלים מבעיות רפואיות שונות.

למי מתאים

הטיפול בתא הלחץ מתאים לאנשים עם פגיעת ראש בשלבים שונים של השיקום (החל מהשיקום הראשוני וכלה בתהליכי שיקום בשלב הכרוני). הטיפול בתא הלחץ אינו מחליף שיקום, אלא מגביר את הפוטנציאל השיקומי. לפיכך, מומלץ לשלב בין שני הדברים.

אופי הטיפול

סדרת טיפול כוללת 60 טיפולים יומיים בתא הלחץ, כאשר אורך כל טיפול הוא שעתיים. רופא מומחה יכול להחליט על קיצור הסדרה או הארכתה, עפ"י הצורך. הטיפול אינו כואב ואינו דורש מאמץ פיזי. במהלכו, יושב המטופל בתוך תא, עם מטופלים נוספים ונושם 100% חמצן בתנאי לחץ אטמוספרי גבוה.

תחילת טיפול

יש לפנות למוקד קביעת התורים של תא הלחץ בבית החולים אסף הרופא. באמצעות המוקד ייקבע למטופל תור עם פרופסור שי אפרתי לצורך קביעת התאמה. יש להביא מסמכים רפואיים המתארים את סיכום המקרה, פרטי האשפוז והטיפול הרפואי. כמו כן, מומלץ להביא גיליון רפואי המתאר מצב רפואי כללי, בדיקות דם עדכניות ושיקוף ריאות אם ישנן כאלו. אחרי הפגישה עם פרופסור אפרתי ייערכו בדיקות נוספות לצורך בדיקת ההתאמה, בינהן – מבדקים קוגניטיביים מקיפים, בדיקת דימות מוחית, בדיקות פיזיולוגיות.

יש רשימות המתנה של מספר חודשים.

מימון

פרטי

פרטי התקשרות

 • מנהל: פרופסור שי אפרתי
 • בי"ח אסף הרופא
 • טלפון:08-9779393, 08-9779395
 • פקס: 08-9542238
 • מייל: hbo@asaf.health.gov.il

שיקום מרחוק, טיפולים קוגניטיביים וטיפולי שפה

אודות

מרפאת שיקום מרחוק מאפשרת למטופלים שמתגוררים רחוק או מתקשים להגיע לטיפול בשל מגבלות ניידות לקבל שירות שיקומי בבתיהם, על המחשב הביתי באמצעות האינטרנט.

שלב מתאים

שיקום מרחוק מאפשר שמירת הרצף הטיפולי מבית החולים לקהילה. אפשר להתחיל בשלב אשפוז יום כטיפול משלים וגם לאחר מכן אם יש צורך בטיפול ארוך טווח ואינטנסיבי

הפניה

פרטי

סוגי שירותים

הטיפול הקוגניטיבי מתמקד בהקניית אסטרטגיות לשיפור היכולת לבצע פעילויות יומיומיות בסיסיות ומורחבות, ניהול סדר יום,  עבודה, למידה, פנאי, כולל התמודדות עם בעיות זיכרון קשב, קשיי התארגנות ועוד.

טיפולי שפה: שני סוגים של טיפולים-  טיפול בשפה כתובה, טיפול בשפה דבורה תוך שימוש במצלמת ווידאו בהתאם ליכולות ולצרכים של כל מטופל ובהתאם לתוכנית טיפול אישית שנבנית במיוחד עבורו. הטיפול מתבצע על גבי האינטרנט כאשר קלינאי תקשורת מתחבר בו זמנית עם המטופל דרך המחשב לטיפול באמצעות מערכת המכילה אלפי מטלות ברמות שונות ומגוונות המאפשרות התאמה מדויקת לרמה השפתית ולתחומי העניין של המטופל.

למי מיועד

לאנשים לאחר פגיעה נוירולוגית נרכשת (ABI) כגון אירוע מוחי, פגיעות ראש, מחלות זיהומיות וכן באנשים עם טרשת נפוצה או פרקינסון.

טיפולי השפה מיועדים לטיפול באנשים עם הפרעות שפה ודיבור נרכשות כגון: פגיעה ביכולות הבעה, הבנה, קריאה וכתיבה (אפזיה) ופגיעה במובנות הדיבור (דיסארתריה).

מה נדרש בבית

מחשב, חיבור אינטרנט מהיר, מצלמת רשת.

קישור לסרטון

https://www.youtube.com/watch?v=mlsfgk2iq2A

צוות

ריפוי בעיסוק

פרטי התקשרות

 • מנהל: יורם פלדמן
 • מרכז שיקום, שיבא תל השומר
 • טלפון: 03-9411440
 • פקס: 03-5308498
 • אימייל: office@reabilityonline.com
 • אתר: www.teleshikum.com
שינוי גודל פונט
ניגודיות